7 Kasım 2014 Cuma

ISABEL MARANT MODASI

Geçtiğimiz birkaç yıldan beri giderek bütün dünyada bir tutkuya dönüşen çılgın sneaker modasının öncülerinden olan Isabel Marant Sneakers, yeni tasarım ve koleksiyonları ile yakın tarihte de dünyanın bu konuda en önde gelen markalarından biri olacağını tahmin etmek, hiç de zor değil. Özellikle de marka ve tasarımcısı hakkında biraz daha bilgi sahibi oldukça hiç de zor değil.
Aslında 1994’de ünlü moda tasarımcısı Isabel Marant Fransa’da kurduğu ve dünya çapında tanınmış olma gibi bir iddiası olmayan ilk moda evi ile elbise ve daha sonra da ayakkabı tasarımlarını üretmeye başlamıştır. Ancak üretimlerindeki yaratıcılık ve dikkat çeken çarpıcılık ile Fransa’da ki mağazası ile her yıl artan bir büyüme oranını yakalamış ve hemen hemen her yılın ayakkabı trenlerini belirlemeye başlamıştır.

Dünya çapında ise, 90’lı yılların sonunda adını ilk kez Paris ve New York’da açtığı mağazalar ile duyuran tasarımcının minimalist ve bohem olarak ifade edilen Isabel Marant tarzı, daha sonra dünya markası olup trendy olmayı başarmıştır. Ancak günümüzde tasarladığı dolgu topuklu spor ayakkabılar ile Isabel Marant Sneakerslardan ‘trendy’ sözcüğünü gerçekten aşan birkaç markadan biri olarak da bahsedilmektedir. Hatta günümüzde yıllık %30 bir büyümeden bahsedilen firmanın marka başarısının, gerçekten de başlangıç hedeflerinden çok daha ötede bir yerde olduğunu gösteriyor.

Özellikle Beyonce çektiği bir video klibindeki sahne şovunda bu tarz ayakkabılardan giydikten sonra, Isabel Marant Sneakers, başta Hollywood ünlülerinin olmak üzere bir çok kadının günlük yaşamında en çok tercih ettiği bir tarza dönüşmüştür. Aslında bildiğimiz sıradan spor ayakkabılar gibi görünmesine rağmen içinde gizli bir dolgu topuk olması onu bu kadar farklı yapan. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder